22

Апрель

"Завітайте до гуцулів!"


«А минулого року у нас був мільйон туристів! Я точно знаю», - переконував нас таксист з Яремче. Ну таксисти завжди знають все про всіх)), мільйон – не мільйон, але тим не менш, туристів на Прикарпаття приїжджає дійсно багато.

Про те, що Яремче не вистачає туристичного брендингу, ми подумали після відвідин сувенірного ринку. Там не було спеціалізованих сувенірів, єдиного лого чи написання назви міста – лише більш «дикі» варіанти. Звісно, не було і загального вигляду у рекламних матеріалів в місті і про місто, вказівників та чіткого позиціонування. Повний хаос та аматорство.
В Яремчі у нас є постійний клієнт – тож ми з ним вирішили створити брендинг для Яремче, такий, який би нас порадував, і як туристів, і як маркетологів. А потім подарувати місту. І от що з того вийшло...

Отже, ми приступили до роботи:

1. Збір інформації

Ми говорили з місцевими, читали різну інформацію про місто, його історію та принади. Дивилися на туристів. Гуляли містом та їли юшку з білих грибів, піднімалися в гори та мочили ноги в крижаних струмках.
І чітко зрозуміли, що будемо виокремлювати Яремче серед сусідніх сел та прикарпатських містечок. Тільки треба відчути, чим саме.


2. Обробка

Від акценту та зображення зелених гір, річок та подібних «сонечок» ми одразу відмовилися – все це настільки універсальне, що не викликає жодної зацікавленності.

99,9% логотипів у карпатських містечках містять гори або ліс. Ми хотіли розкрити щось глибше, важливіше для місцевості та її жителів.3. Інсайт

Мешканці Яремче неодноразово підкреслювали, що вони особливі українці – гуцули. В них своя культура, кухня та традиції. І саме це робить їх не такими, як усі. Туристи у відгуках про відпочинок тут часто пишуть: «Господарі були як рідні!» «Їжа смачна, екзотична та домашня», «Такої турботи ми не очікували!».  І саме за цими родзинками сюди їдуть туристи – не просто відпочинок у горах, а відпочинок в садибах у гостинних гуцулів.


4. Результат

Ми створили дуже просту та зрозумілу комунікаційну платформу «Завітайте до гуцулів!».
В ній ми показали гостинність мешканців Яремчі. Вони є господарями цієї землі, але раді бачити туристів з усієї України та ділитися з ними своїми традиціями.
А головне - Яремче може "застовбити" за собою місце основного коммунікатора "Гуцульщини" для туристів.


 
5. Візуальна частина

Це два зображення – чоловіче та жіноче у етнічних прикрасах. Ромб та коло, прямі лініі та округлі.
Зелений колір – це природа, а червоний – вогонь ватри.  
Разом вони створюють яскраву пару. Вони веселі та позитивні, справжні гуцули.  Їхні підняті руки – це одночасно і привітання, і танок аркан.

З цих облич легко зробити орнаменти та адаптувати їх для різних потреб та тематичних матеріалів.
В результаті ми створили динамічний візуальний стиль – автентичний і сучасний одночасно.
Ще й гори та ліси все одно прочитуються, навіть без їхнього зображення.
6. Впровадження

«Асоціація гуцулів» наш брендинг схвалила, міська рада розглянула брендбук, але трошки не вистачило голосів для прийняття. Тож віз і нині там, а шкода – Яремче (та й вся країна!) від якісного брендингу тільки б виграли. Особливо продавці сувенірів і задоволені мільйони туристів)).
Фото Руслана Трача

Prev

Другие новости

Prev

До связи!

Популярные тэги