10

Май

Олександр – Великий бренд розбратуГітлер народився поблизу Лінца, на території тодішньої Австро-Угорщини, але кого не спитай
– він німець і весь негатив – туди, до Німеччини. А от Моцарт хоч і народився у Зальцбурзі, але тоді це була столиця незалежного архієпископства у Священній Римській Імперії. Тим не менш, всі бонуси від такого земляка Австрія забирає собі.

Польща з Францією давно сперечаються, чий же більше Фредерік Шопен. Навіть похований він на паризькому кладовищі Пер-Лашез, а серце окремо - в костелі у Варшаві. Так завжди – хороший, сильний та важливий для світової історії чи культури бренд хочуть собі всі. А зважаючи на те, як ходили туди-сюди кордони держав та імперій, часто це викликає справжні конфлікти.В центрі Скоп’є, столиці республики Македонії, в 2011 році встановили пам’ятник Олександру Македонському, що сидить верхи на своєму Буцефалі . Величезна фігура разом з постаментом – 38 метрів заввишки, а навпроти її стоїть така ж гігантська фігура його батька – Філіпа Македонського. Здавалося б, логічно, якщо в світі хтось щось про Македонію і чув, то це саме завдяки знаному полководцю. Це шанована постать, античний герой, засновник колосальної імперії, тож розвивати цю тему можна нескінченно та з вигодою: фестивалі, фільми, історичні реконструкції, сувенірка, дослідження і туристи-туристи- туристи. А ще це додає молодій республіці багатовікову та славну історію, історію переможців. Коли країні є на кого обпертися для розвитку свого бренду – це джек-пот.

Але офіційно цей памятник називається «Воїн на коні», хоча всі ж розуміють, хто там зображений насправді :)). Чому так? Бо Греція проти категорично. Вона вважає назву «Македонія» зухвалим зазіханням на її історичну та територіальну спадщину, пам’ятник – «жахливою провокацією», ну а Олександра – греком! Бо і батько, і син Македонські народилися біля Салоніків, на території сучасної Греції. Тому всі плюси від використання імені полководця мають йти саме їй.

В історії цього питання досить багато плутанини, але базово – Давня Македонія складалася з частин сучасних територій Греції, Болгарії та Македонії. Потім вона розділилася на 3 частини – і всі «македонії» ;).

Поки це були просто регіони країн, все було тихо-мирно, а як нинішня Македонія отримала незалежність у 1991 році – і почалося. Болгарія вважає македонців елінізованими болгарами, Греція – ословянізованими греками, а македонці вперто доказують, що вони окрема нація зі складною історією. До речі, македонська мова – одна зі словянських, кирилична і подібна до болгарської.

І хоч Греція має більше доказів, але потужний бренд «Олександр Великий» вже використовує саме Македонія. А хто перший посів свою нішу в голові аудиторії, той і молодець)).

P.S.: Уявляєте, на свою честь полководець «забрендував» 70 міст – Олександрїї були всюди. І навіть одне місто було названо на честь його коня ;) Тож претендентів на спадщину Македонського ще може побільшати)).

                                                      Македонією мандрував Володимир Поліщук

Prev

Другие новости

Prev

До связи!

Популярные тэги